Jaki będzie stosowny żwirek do kociej kuwety?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotów to zatem niezastąpione oprzyrządowanie kuwety. Są przeróżne rodzaje żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich nadaje się także do kuwety otwartej, jak i osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki negatyw, iż niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozsypywaniu wzdłuż kuwety oraz przenoszeniu po domu przez kota.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html tylko najlepsze żwirki silikonowe

Jaki żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piach. Aczkolwiek na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotka, o wiele przystępniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają prosty piasek. Są idealne dla pupilów, które często idą na zewnątrz i także lubią ryć w ziemi. Takie kotki pragną mieć w kuwecie coś znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla pupila niewiarygodnie prędko zaczyna odrażająco pachnieć, bo nie ma opcji oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada strukturę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Chociaż ten większy i dodatkowo grubszy jest mniej efektywny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, którą można lekko usunąć z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe albo aromatyczne. Wybór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, świetne żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odpady na bieżąco, zaś wszystek żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest wysoce funkcjonalny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, by woda z moczu nietrudno wyparowała. Niezmiernie uznane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek idealnie zobojętnia smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi to wówczas, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po domu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dawać w minimalnej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że mają zarazem właściwości bakteriobójcze.