Najtrafniejsze marki wytwarzające zabawki dla kota – jakie to?

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Z pewnością każdy przynajmniej raz widział pupila, który wysuniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu przeważnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a nawet dywan. Reagujemy potem często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród codziennych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy kot. A nie chodzi tutaj bynajmniej o ostrzenie szponów, bo szpony każdy kot ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza swoje terytorium. Pozostawia także ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze zakomunikowania, iż to jego teren. Gdy pupil w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas alarm, iż coś go trapi Drapak dla kota położony w mieszkaniu pozwala zachować przed zepsuciem nasze pufy.
kup kotu zabawkę sprawdź sklep zoologiczny

Drapaki dla kotka dostarczają naszym wybrańcom komfort, są bardzo niezbędne zwłaszcza pupilom będącym zwykle w lokum.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, natomiast na nadzwyczaj rozszerzonych drapakach ma sposobność do super skomplikowanych zabaw. Odpowiednio jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby zabezpieczyć przed zadrapaniem stołki albo sofę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie żyją właściciele, a ofiarą może paść kanapa w salonie. Kotki lubią również znaczyć znane terytorium blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne obce stworzenie, na przykład nieznajomego kota.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najmodniejsze, postawione w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia a może służyć pupilowi jako komfortowe środowisko do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są także drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na podstawce pionowo albo skośnie, otulonego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozszerzone, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na posadzce czy być zamontowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kotów również dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest nadzwyczaj obfita, mają one najbogatsze rozmiary, posiadają różne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym stylem również upodobaniami kota. Jeśli pupil uwielbia dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeśli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, pewnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie