Transporter dla kota – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Transporter dla kota jest to jeden z tych produktów, które powinien posiadać każdy posiadacz kociego przyjaciela. Jest on niezbędny nie tylko podczas długich podróży, ale również podczas np. wizyt u lekarza weterynarii czy u znajomych gdy nie ma co zrobić ze swoim pupilem. Jak zatem wybrać transporter dla kota idealny? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Pierwszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie transportera dla kota jest jego wielkość. Kot musi mieć w nim odpowiednią swobodę ruchów zatem nie może być zbyt ciasny ponieważ zwierzę będzie czuło się niekomfortowo i nie będzie chciało w nim przebywać. Zarówno za ciasny jak i za duży transporter może okazać się nietrafionym wyborem. W za dużym transporterze (dodatkowo źle zabezpieczonym) kot może nie utrzymywać się wystarczająco stabilnie i „obijać” o ścianki. Stąd tak ważne jest dobranie rozmiaru transportera do rozmiaru i wagi zwierzęcia. Prawidłowo dopasowany transporter umożliwia swobodne wyciąganie łapek i obracanie się zwierzaka w środku.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest to czy transporter ma elementy przez które kot będzie mógł wyglądać na zewnątrz. Żadne zwierzę, a przede wszystkim kot, nie lubi być zamykane w miejscach gdzie nie mają dostępu do światła. Dlatego warto zwrócić uwagę na to czy transporter jest wyposażony w specjalne drzwiczki lub okienko umożliwiające kotu kontakt ze światem zewnętrznym.

Drzwiczki są niezwykle ważnym elementem nie tylko dlatego, że dają kotu możliwość spoglądania przez nie na świat. Konieczne jest też, aby były solidne na tyle aby uniemożliwić kotu samodzielne wydostanie się z transportera. Niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest jeśli transporter dla kota posiada dodatkowe drzwiczki u góry (które mogą również pełnić funkcję okna) co znacząco ułatwia wkładanie kota do transportera.

transporter dla kota

Oprócz solidnych drzwiczek również cały transporter dla kota powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów tak, aby mógł służyć przez wiele lat. Wybierając transporter wykonany z niezbyt solidnych materiałów musimy liczyć się z ryzykiem jego uszkodzenia.

Kolejnym rzeczą na którą warto zwrócić uwagę są elementy dodatkowe dołączone do transportera. Może być to np. pasek na ramię dzięki któremu transport twojego podopiecznego będzie jeszcze prostszy albo miseczkę w której możesz umieścić pokarm dla kota na czas podróży i wiele innych.

Jeśli często podróżujemy ze swoim pupilem samolotem warto również zwrócić uwagę na to czy dany transporter dla kota posiada odpowiednie certyfikaty. Jest to konieczne ponieważ obsługa lotniska nie może wpuścić na pokład transportera niespełniającego odpowiednich wymogów.

Podsumowując przy wyborze idealnego transportera dla kota najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie go do kota, który ma w nim przebywać. Ważne jest również, zwłaszcza jeśli często podróżujemy z naszym pupilem samolotem, aby transporter spełniał wszystkie wymogi jakie stawiają przed nim linie lotnicze. Dbając o bezpieczeństwo swojego pupila powinniśmy również wybierać transportery wykonane z solidnych materiałów oraz wyposażone w specjalne drzwiczki dzięki którym umieszczenie kota w transporterze staje się dziecinnie proste. Reszta to elementy dodatkowe, które możemy dopasować do własnych preferencji. W podróży niezbędna będzie także obroża przeciw kleszczom dla kota