W jaki sposób dopasować psa do człowieka?

To, że czworonóg jest najdoskonalszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ów futrzasty kompan, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo warunki, w których zamieszkuje. Dla niego liczy się tylko bliskie spojrzenie oraz dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję czworonoga, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej właściwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i stylowi życia. Wygląd szczeniaka i jego cudowny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem słodki pies bardzo szybko dojrzewa i gospodarz nawet nie odnotuje, w jaki sposób przeobraża się w dużego psiaka, którego obraz nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, kiedy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego przepięknych oczek i zabawnego pyszczka.


Aktywny pies oraz ospały człowiek


Zamierzając się na posiadanie psa, należy dokładnie zapoznać się z jego odmianą, aby wspólnie z nim tworzyć spójny oraz harmonijny związek. Psiaki wymagające multum ruchu i spacerów,nie będą czuły się spokojne, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to niezwykle ruchliwe zwierzaki, które pragną długich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze sformułować swoje wymagania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, doskonale sprawdzą się tu pieski nieduże, które spokojnie pomieszczą się w dowolnym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Jednak niewielkie psy pomimo własnego pięknego wyglądu, niestety nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą lęk oraz obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Jeżeli w mieszkaniu żyją malutkie dzieci, których zachowanie często jest nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, przystających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym oraz profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich rasami, żeby właściwie wyselekcjonować tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także trybem życia człowieka, bo jedynie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i obustronną miłością.

hurtownia zoologiczna online